Produkty

Timberex – naturalna i dogłębna impregnacja drewna

Żywice są tradycyjnym środkiem stosowanym do zabezpieczania drewnianych podłóg. Obok lakierów i wosków, jest to najbardziej luksusowa metoda traktowania drewna. Już dawno zauważono, że na powierzchni starych i szlachetnych kawałków drewna pojawia się twarda warstwa ochronna żywicy. Podpatrzono jej skład oraz opracowano technologię wcierania jej w drewno - tak powstała kultura szlachetnych podłóg.

Żywice parkietowe są stosowane we wszelkiego typu wnętrzach: od dziecięcych pokojów w domach prywatnych aż po hale lotniskowe, koncertowe, galerie, muzea i boiska sportowe. Można je rownież stosować poza podłogą - na przykład do boazerii, mebli, paneli lub innych elementów wykończenia wnętrz. Oleje Timberex wnikają głęboko i stają się integralną czescią drewna. Wzbogacają koloryt i fakturę. Są naturalne, przyjazne dla środowiska, ekonomiczne i sprawiają, że drewno staje się łatwe w utrzymaniu.

Produkt Teren prywatny Miejsce publiczne Schody Na zewnątrz Drewno kolorowe Konserwacja Czyszczenie Renowacja Bez rozpuszczalnika
Timberex Bio-C X X X X
Timberex Coloured X X X X X X
Timberex Gold X X X X
Timberex Heavy Duty X X X X
Timberex Natural X X X X
Timberex Satin Oil X X
Timberex Timberguard X X X X X
Timberex Wax Oil X X X X

Wszystkie produkty Timberex są zgodne z międzynarodowymi i europejskimi normami EC 1907/2006 (REACH), EN71-3, VOC-2010 oraz ISO 9001:2008. Posiadają niemiecką klasyfikację antypoślizgową R-9 oraz szwedzką klasyfikację przeciwpożarową G odpowiadajacą klasom EU Cfl-s1 i Dfl-s1 (trudno zapalne). Posiadają też atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny. Produkty pokryte olejami Timberex (np. narzędzia kuchenne i zabawki) są całkowice bezpieczne do użytku, nawet przez dzieci.

R9 EN71-3 VOC-2010

A+

Oleje Timberex są najdoskonalszym środkiem do zabezpiecznia drewna z kilku powodow:

Timberex